Úpravy pro postižené

Automatické ovládání spojkového pedálu AOSP-CNG-2

Údaje o úpravě

  • Název: Automatické ovládání spojkového pedálu AOSP-CNG-2
  • Kategorie: Řízení postiženou osobou

Soubory ke stažení

pros-aut-spojka-elektron-CNG-2-01.pdf

Fotogalerie ke kategorii

Další ukázky

Dotaz k úpravě

Odeslat rychlý dotaz

Automatické ovládání spojkového pedálu AOSP-CNG-2

Automatické ovládání spojkového pedálu umožňuje řazení bez nutnosti nožního vymačkávání spojkového pedálu.  

Jak AOSP-CNG-2 pracuje?
AOSP-CNG-2 obsahuje dvě hlavní části: elektrický motor a řídicí jednotku.

Elektrický motor je instalovaný v části pro motor vozidla a je řízený řídicí jednotkou, která je umístěna pod přístrojovou deskou (v prostoru spolujezdce). Elektrický motor ovládá pedál spojky pomocí lanovodu a tím vlastně přebírá funkci levé nohy řidiče.

AOSP-CNG-2 je ovládáno pomocí tlačítka na hlavici řadicí páky a brzdovým pedálem.

Díky těmto dvěma vstupům – v kombinaci s otáčkami motoru vozidla za minutu – řídicí jednotka získává informace potřebné k rychlému a plynulému sepnutí a uvolnění spojky.

Řidič nemusí používat AOSP-CNG-2 vždy. Systém je možné kdykoliv vypnout pomocí spínače "zapnout / vypnout" na přístrojové desce, (nebo středovém tunelu, ….).

Pokud je AOSP-CNG-2 zapnut, je nutno ho aktivovat, což se udělá jedním stisknutím brzdového pedálu (popřípadě stlačením páky ručního ovládání brzdového pedálu).

Jakmile je AOSP-CNG-2 aktivní, řidič už nepotřebuje obsluhovat pedál spojky nožně. Sepnutí a uvolnění spojky je automaticky ovládáno pomocí AOSP-CNG-2, pomocí brzdového pedálu nebo tlačítka v řadící páce.

V automatickém režimu ovládání (zapnuto AOSP-CNG-2) není nutno vyřazovat rychlost před startováním vozidla (stačí sešlápnout brzdový pedál, nebo stlačit páku ručního ovládání brzdového pedálu a startovat), ani při vypínání motoru (stačí sešlápnout brzdový pedál, nebo stlačit páku ručního ovládání brzdového pedálu a vypnout zapalování).

Pro jaké typy vozidel je AOSP-CNG-2 vhodné?
Díky schopnosti individuálního nastavení může být AOSP-CNG-2 instalováno prakticky do všech typů vozidel s manuální převodovkou, které jsou vybaveny 12 Voltovým elektrickým systémem (jak osobních vozů, dodávek i do těžkých nákladních vozidel).

Seznam vozidel, pro která je možné v současné době použít AOSP-CNG-2, je stále aktualizován, a proto je nutné předem konzultovat vhodnost konkrétního typu vozidla k zástavbě zařízení AOSP-CNG-2.

Země původu: EU


Další úpravy v kategorii: Řízení postiženou osobou

Opěrka nohy

Tento velice užitečný doplněk zabraňuje nechtěným dotykům nohy uživatele s ....
Císt více

Opěrka nohy